Британската премиерка, Тереза Меј, неделава пред парламентот ќе овозможи уште една шанса да се изјасни за брегзит, настојувајќи да купи време за корекција на договорот со Брисел, пренесува Ројтерс. Премиерката настојува да ја убеди ЕУ да го смени договорот што го отфрли британскиот парламент. Пред пратениците британската премиерка се очекува да се обрати в среда, а одлуката – што понатаму пратениците треба да ја донесат во четврток.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...