Екипите на федералната управа за цивилна заштита на БиХ повторно се на теренот откако изутрината работниците кои работат на изградба на нов трговски центар во Сараево по третпат за десетина дена налетаа на голема авионска бомба, пренесуваат босанските медиуми. Според првичните податоци, станува збор за ист тип бомба како и во претходните два случаја.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...