Кошаркарите на ЛА Клиперс и Торонто со победи ја започнаа новата сезона во најјаката лига на светот (НБА).

Клиперси предводени од еден од најуспешните минатата сезона, Каваји Лендар (30 поени) го совладаа градскиот ривал Лејкерси со резултат од 112:102 и веднаш испратија порака дека сезонава имаат максимални амбиции.

Торонто пак, ги совлада Њу Орлеанс Пеликанс со резултат од високи 130:122 по одигрување на продолжетоци.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...