Со дуелот Голден Стејт- Сан Антонио почна плејоф фазата во НБА Лигата. Бранителот на трофејот, со резултат од 113-92 дојде до сигурна победа. Предноста на домашниот терен ја искористија Торонто и Филаделфија кои победија против Вашингтон и Мајами. Честа на гостите ја одбрани Њу Орлеанс со победа од 97-95.

Loading...

Shpërndaj me