Јапонските власти стравуваат дека бројот на загинати во пожарот во филмско студио во градот Кјото би можело да надмине 30. Досега е потврдена смртта на 20 лица, но неофицијални болнички извори откриле дека уште десетмина повредени не покоажувале знаци на живот.

Полицијата смета дека пожарот е подметнат и засега имаат приведено еден осомничен за кој имаат сознанија дека студиото го полеал со бензин и го запалил.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...