Најмалку 10 лица загинаa, а повеќе од 20 се повредени откако попладнево патнички автобус со 50-тина патници излета и се преврте на патот Скопје – Тетово, кај селото Ласкарци.

Според досегашните информации, несраќата се случила околу 17:00 часот поради пукање на гума, по што возачот ја загубил контролата излетал од патот и се превртел.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...