Натпреварот Македонија – Албанија, важен за Светското првенство „Русија 2018“, најверојатно ќе се игра во Струмица, а не на арената Филип Втори во Скопје, дознава Алсат-М. Финалето на Купот меѓу Шкендија и Пелистер бил и своевиден тест дали овој натпревар може или не може да се одигра во Струмица на 5 септември. Првиот тест на безбедноста е положен, но клучниот збор за тоа ќе го каже УЕФА. Македонија и Албанија се во групата „Г“ заедно со Шпанија, Италија, Израел и Лихтенштајн.

 

Shpërndaj me