Мексиканскиот фудбалер, Ирвинг Лозано, премина во Наполи од ПСВ, во трансфер вреден 40 милиони евра, потврди претседателот на италијанскиот клуб, Аурелио де Лаурентис.

Лозано стана најскапо платено зајакнување во историјата на клубот од Неапол, така што за милион евра го надмина трансферот на Гонзало Игуаин од Реал Мадрид.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...