Намалена видливост до 50 метри поради појава на магла попладнево има од селото Шипковица до Попова Шапка.

Како што соопшти ЈП „Македонијапат“, сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...