Трофејниот португалски експерт, Жозе Мурињо, одлучи да чека понуда од Реал Мадрид колку и да било потребно, пишуваат шпанските медиуми.

Мурињо е без ангажман од минатиот декември и досега одби неколку понуди: од Бенфика, Селтик и Лион, само за да го дочека повикот од првиот човек на кралскиот клуб, Флорентино Перез.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...