Не е необично некој тим за време на натпревар да остане со десет играчи на теренот, заради повреда или проблеми со опремата. Но, она што го направи Начо Монреал не се гледа често. Имено, дефанзивецот на Арсенал за време на натпреварот со Наполи, мртов ладен излезе од теренот и се упати кон гардеробите. Странските портали откриваат дека тој не можел да издржи и морал да „тркне“ до тоалет.


Топџиите во тие моменти имаа играч помалку на теренот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...