Тринаесетгодишно момче се разнесе со бомба за време на свадбена свеченост во Авганистан, организирано од командантот на владините сили Малик Тур.

Се претпоставува дека токму тој бил цел на самоубиствениот напад.

Сѐ уште никој нема преземено одговорност за нападот, а неофицијално, во експлозијата загинале пет лица, а околу 40 се повредени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...