Светски познатиот моден дизајнер Џон Галијано ја претстави својата колекција есен/зима 2018 на Модната недела во Париз, а еден модел на чевли во целост го освои вниманието на публиката.

Колекцијата есен/зима 2018 е инспирирана од технологијата, изработена од различни видови футуристички материјали кои „изгледаат како да се од друга планета“, пишува британски „Метро“.

Манекенките кои прошетаа во овие необични чевли воодушевија многу дами, кои велат дека се импресионирани со идејата, меѓутоа и дека ова е нешто најбизарно што виделе досега.

Love 🖤📱👠 #MaisonMargiela Fall 2018 Couture By #johngalliano #genius

A post shared by Nayla Al Naimi (@nayla_alnaimi) on

Shpërndaj me