Четвртиот квартал од 2019 година на економски план ќе биде катастрофален, предвидува во вечерашното издание на емисијата „Економски Магазин“ на Алсат, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Запрашан на што ги темели своите предвидувања Мицкоски вели:

„Погледнете го индустриското производство, погледнете го движењето во преработувачката индустрија, погледнете го земјоделството, туризмот, секаде имате пад.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...