Тренерот на младата репрезентација на Македонија до 21 година, по поразот од Гибралтар ù се извини на спортската јавноста и ја презеде одговорноста за поразот. „Нема оправдување, ова е срамен пораз и одговорноста паѓа кај тренерот. Тренерот Милевски не сакаше да го оправда отсуството на Елиф Елмаз или друг играч како дел од поразот. Сепак, истакна дека играчите треба да најдат сила и да се обединат, но и да не ги повторуваат грешките на следните квалификациски натпревари со Црна Гора и Ерменија.

 

Shpërndaj me