Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе, би можело да одсуствува еден месец од терените поради повреда добиена за време на мечот во Лига-1 против Тулуз.

Актуелниот шампион го совлада Тулиз со 4:0, а Мбапе во 66 минута го напушти теренот поради повреда на бутниот мускул.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...