Искусниот хрватски напаѓач, Марио Манџукиќ, би можело во јануари да направи изненадувачки потег и од Јувентус да премине во редовите на ривалот Милан.

Како што тврди весникот „Џорнале“, Манџукиќ договорил лични услови со „росонерите“, иако се веруваше дека е поблиску до договор со Манчестер Јунајтед.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...