Македонската ракометна репрезентација со прикажаната игра во убедливата победа против Јапонија со 38-29 покажа дека има добри решенија во нападот. Македонија е фаворит на утрешниот натпревар против Бахреин.

Талески верува дека Бахреин е посилен противник од Јапонија, бидејќи има силна одбрана и високи ракометари.

Македонија има позитивен резултат од досегашните пет официјални натпревари со репрезентации од Азија и има исто толку победи. Натпреварот Македонија- Бахрејн се игра во утре во Минхен, со почеток во 14 часот.

Махир Тачи

Loading...

Shpërndaj me

Loading...