Одбојкарската репрезентација на Македонија синоќа за прв пат се пласира на Европското првенство откако во последното коло од квалификациите во Скопје ја победи Унгарија со 3:0. Овој резултат на македонската репрезентација иовозможи како една од петте најдобри второ пласирани екипи да се пласира на Европското првенство кое се игра во септември годинава и тоа во четири земји: Словенија, Холандија, Белгија и Франција.

Loading...

Shpërndaj meLoading...