Шпанскиот возач на „Јамаха“, Маверик Вињалес е победник на Големата награда во Мото Џи Пи. На подиумот се искачија двајцата Италијанци, Андреа Јаноне и Андреа Довициозо. Во меѓувреме, оваа трка беше една од најлошите за првакот Марк Маркез кој уште во шестиот круг мораше да се повлече по контактот со Јохан Зарко. Исто така, слаба трка имаше и Валентино Роси кој трката ја заврши на 6-та позиција. Следната трка е за седум дена во Малезија.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...