Авантурата на Кукс во Лигата на шампионите заврши во втората квалификациска рунда, откако првакот на Албанија загуби со резултат од 2-0 од Карабаг. Нашиот шампион Шкендија обезбеди квалификации за во третиот круг и ќе игра против Салзбург. Од останатите двојки што ќе настапат во полуфиналните натпревари од квалификациите за лигата на шампионите, тимот на Динамо Загреб, каде што капитен е Ариан Адеми ќе игра против Астана, додека дерби натпреварот ќе биде меѓу Селтик и АЕК. Привлечни ќе бидат и мечевите на Бенфика и Фенербахче и Стандард и Ајакс.

Лига на Шампиони – трета квалификациска рунда

Салцбург – Шкендија

Селтик – АЕК

Карабах – БАТЕ Борисов

Црвена Звезда – Спартак Тернава

Астана – Динамо Загреб

Малме – Мол Види

Бенфика – Фенербахче

Стандард – Ајак

Спарта Прага – Динамо К.

ПАОК – Спартак М.

Loading...

Shpërndaj me