Фудбалерите на Интер и Славија од Прага ремизираа во Милано со резултат од 1:1, а ист резултат е постигнат и на натпреварот во Лион, каде Зенит гостуваше на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите.

Зенит, на чело со капитенот Бранислав Ивановиќ (90 минута) го постигна првиот погодок во елитното натпреварување сезонава, преку Сердар Азмун, во 41 минута, но домаќините изедначија со погодокот на Мемфис Депај во 50 минута од пенал.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...