Мауро Икарди сака да го тужи Интер затоа што челниците на клубот не му дозволуваат да тренира со екипата.

Како што пишуваат италијанските медиуми, 26 годишниот напаѓач и неговата сопруга, Вандра Нара, планираат да покренат судска постапка против „нероаѕурите“.

Од клубот ќе бара отштета од 1.500.000 евра.

Несогласувањата почнаа оваа година кога Аргентинецот одолговлекуваше со продолжување на договорот, по што му  е одземена капитенската лента.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...