Литванскиот парламент денеска со 108 гласови „за“ и ниту еден против го ратификуваше Протоколот за пристапување на земјава кон НАТО.

На седницата присуствуваше и претседателот на македонскто Собрание, Талат Џафери.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...