Името на легендарниот шпански голман, Икер Касилјас се најде на списокот играчи во тимот на Порто за новата сезона по срцевиот удар што го претрпе во почетокот на мај.

Екс чуварот на мрежата на Реал Мадрид успеа да закрепне и да им се врати на клубските обврски, иако се шпекулираше дека ќе ја заврши кариерата и ќе преземе некоја од функциите во Порто.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...