Победата на ЛА Лејкерс над Портланд (126:117) беше совршен момент Леброн Џејмс да се искачи на на петтото место на вечната листа поентери, постигнувајќи неверојатни 44 поени. Тој средбата ја заврши со 10 скока и девет асистенции.

На листата пред него се наоѓаат:

1. Карим Абдул Џабар 38.387
2. Карл Мелоун 36.928
3. Коби Брајант 33.643
4. Мајкл Џордан 32.292.

Loading...

Shpërndaj meLoading...