Бразилскиот фудбалер, Фелипе Кутињо, ја напушта Барселона и заминува на една година во Арсенал. Како што се наведува, некогашниот ас на Интер и Ливерпул, платен во јануари минатата година високи 120 милиони евра, одлучил повторно да заигра во Премиер лигата, но овој пат во дресот на славниот лондонски клуб.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...