Фудбалерот на Барселона, Лилипе Кутињо, од денеска официјално пристигна во минхенски Баерн, каде што, како позајмен играч, ќе остане една година, соопшти каталонскиот клуб.

Барселона открива дека германскиот шампион ќе мора да исплати 8,5 милиони евра и плата на Бразилецот до крај на сезоната и ако тогаш одлучи да ги задржи во Минхен, ќе мора да плати 120 милиони евра.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...