Новиот фудбалер на Баерн, Филипе Кутињо, изрази надеж дека во клубот од Минхен ќе остане подолго време ќе освои многу трофеи.

Бразилецот вчера официјално од Барселона дојде на едногодишна позајмица во редовите на германскиот шампион и го задолжи дресот со број 10, што претходно го носеше Арјен Робен, кој се повлече на крајот од минатата сезона.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...