На еден 79 годишен Швеѓанец мораше да му биде отсечена раката откако му била прегризана од крокодил. Како што наведуваат странските агенции, инцидентот се случил на приватна забава во зоолошка градина на островот Гургаден, кога 79 годишниот Ларс Лидегрен, несакајќи ја ставил раката во базен во кој престојувал крокодилот.

Инаку, станува збор за крокодил кој порано бил сопственост на кубанскиот лидер Фидел Кастро, пренесува „Индепендент“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...