Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.А.(20) од с.Падалиште поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено прозводство и пуштање на промет на наркотични дроги, психотропни суптанци и прекурсори“. На ул.„Браќа Ѓиноски“ во Гостивар полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...