Познатиот Аргентинец, Ернан Креспо, доби отказ на местото тренер на Банфилд, потврдуваа од клубот.

Поранешниот голгетер на Ривер Плејт, Парма, Лацио, Интер, Челзи и Милан, е сменет после девет месеци и само пет натпревари во новата сезона, односно поради три порази и по едно реми и победа.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...