По денешното приведување на специјалната обвинителка, Катица Јанева, се отвора дилемата кој ќе го наследи нејзиното место во Специјалното јавно обвинителство. Бидејќи законот за СЈО не предвидува негова замена и не постои одредба за избор на вршител на должноста Специјален обвинител, Републичкиот главен обвинител Љубомир Јовески се очекува утре да достави службено писмо до Советот на јавни обвинители.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...