Тренерот на фудбалерите на Интер, Антонио Конте, изјави дека неговиот тим не заслужил пораз на Ноу Камп од Барселона (2:1) во Лигата на шампионите.

Интер после првото полувреме водеше со голот на Лаутар Мартинез, а се надеваше и на втор од ненадеен контра-напад. Сепак, во продолжението, Барселона направи пресврт преку два одлични погодока на Луис Суарез, првиот од волеј, а вториот после соло пробив на Лионел Меси.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...