Десетте помошници-обвинители на Катица Јанева од СЈО треба да се вратат во матичните обвинителства, порача денеска претседателот на Советот на јавни обвинители, Ацо Колевски, по завршувањето на седницата на Советот.

Одлуката следува откако во саботата собранието ја разреши шефицата на СЈО, Катица Јанева, којашто е во притвор поради случајот „Рекет“.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...