Кокосово масло и сода бикарбона, продукти кои не содржат токсини, ниту хемикалии.

Комбинацијата од овие два производа влијае на лечење на акните, црвенилото и лузните на лицето, како и нечистотиите на површината на кожата.

Како да ја подготвите оваа маска за лице?
Состојките измешајте ги едноставно и нанесете ги на сува или мокра кожа, па нежно измасирајте со кружни движења. Неколку минути оставете ја смесата на лицето и подоцна исплакнете го.

*За чувствителна кожа ставете повеќе кокосово масло, отколку сода.

Едноставно и брзо, до вечна младост.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...