Екипите на Сан Франциско и Канзас Сити, ќе се борат за титулата шампион во американскиот фудбал, познат како СуперБоул. Двете екипи успеаја да постигнат победа во финалето на Конференцијата. Сан Франциско го совлада тимот на Грин Беј со 37-20 на домашен терен, и по 50 години се квалификува во финалето на американскиот фудбал. Канзас Сити, пак, полесно отколку што сметаше го победи Тенеси со резултат 35-24. Оваа година финалето на Американскиот фудбал, ќе се одржи на 2 февруари на стадионот Хард Рок во Мајами.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...