Син на пратеник од редовите на СДСМ е меѓу загинатите во автобуската несреќа што попладнево се случи кај месноста „Карпалак“ на автопатот Скопје-Тетово, потврдиле за Телма извори од пратеничката група на СДСМ.

Станува збор за Јовица Трпевски, син на пратеникот Благојче Трпевски.

Автобуската несреќа се случи попладнево, околу 17:00 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај месноста „Карпалак“. Според последните информации животот го загубија 13 патници.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...