Претседателот на косовскиот парламент, Кадри Весели, ги повика на итен состанок во својот кабинет претседателот на државата Хашим Тачи, премиерот Рамуш Харадинај и вицепремиерот Фатмир Лимај, пренесува агенцијата „Спутник“ повикувајќи се на косовски медиуми. Се наведува дека темите на состанокот се таксите за производите од Србија и од БиХ, како и дијалогот помеѓу Приштина и Белград.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...