Македонските туристи кои 8 часа беа заглавени на аеродромoт во Скопје, конечно полетаа кон Хургада. Како што е објавено на аеродромот, авионот заминал во 10:44 часот. Како што претходно објави 24.мк, туристите преку неколку агенции уплатиле аранжман за Египет, но авионот за оваа дестинација не стигнал.

Според патниците, агенциите ги информирале дека имало технички проблем со авионот и чекале да стигне нов. Според договореното, летот требало да биде реализиран еден час по полноќ.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...