Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе, ги кажа своите идоли од детството.

  • Првиот идол од детството ми беше Зидан. Ако сте француско момче, Зидан е вашиот идол. После тоа беше Кристијано Роналдо, имав среќа да го сретнам. Третиот е бразилскиот Роналдо поради стилот на играње. Сакам да оставам белег како нив во историјата на фудбалот, изјави францускиот репрезентативец.

Мбапе е еден од најдобрите напаѓачи во светот и фудбалските стручњаци му предвидуваат блескава иднина.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...