Синоѓешниот натпревар против Барселона, играчот на Јувентус Гонзало Игауин го заврши со непримерен гест. Откако беше заменет во 87-та минута на свирежите на навивачите на каталонскиот тим Игуаин одговори со среден прст. Последните информации велат дека Игуаин ќе биде казнет за ваквиот потег. УЕФА отвори истрага откако го забележа испадот на дел од камерите – Игуаин би можел да пропушти поголем дел од натпреварите во групната фаза од ЛШ.

Shpërndaj me