Шведскиот голгетер, Златан Ибрахимовиќ би можело да се врати во Италија и наскоро да потпише за Наполи, изјави претседателот на клубот од Неапол, Аурелио Де Лаурентис.

Лаурентис реагираше на „додворувањето“ на 38 годишниот фудбалер и неговите зборови дека би сакал да се врати на југот на Италија, со порака дека сѐ ќе се знае за неколку месеци, кога Ибрахимовиќ ќе ги заврши обврските во Лос Анџелес Галакси, во МЛС лигата.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...