Позицијата на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е разнишана од лошите резултати во подготвителниот период и со ремито против Ваљадолид (1:1), поради што веќе почна да се шпекулира дека неговото место би можело да го заземе Жозе Мурињо.

Како што пишува шпанскиот весник АС, Зидан се наоѓа под притисок бидејќи првиот човек на клубот, Флорентино Перез, вложи повеќе од 300 милиони евра во зајакнувања и бара веднаш убедлива игра и напад на сите трофеи.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...