Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изјави дека оваа сезона тимот има само една цел, а тоа е да биде натпреварувачки настроен.

„Оваа сезона сакаме да се натпреваруваме, сакаме да бидеме силни. Нема да се откажеме од тоа, оти кога сте компетитивни тогаш остварувате добри работи“, изјавил Зидан.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...