Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, „прецрта“ тројца фудбалери: Герет Бејл, Џејмс Родригез и Маријано Дијаз, за пат во Англија за пријателскиот меч со Салцбург.

Нив Зидан не ги стави во групата со останатите 18-мина играчи, со што им испрати директна порака дека на смета на нив, односно дека може да си заминат од клубот во текот на летово.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...