Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, викендов потврди дека Герет Бејл останува во „кралскиот клуб“.

Иднината на Бејл беше една од темите со која светските медиуми се занимаваа во текот на летото, а екс-напаѓачот на Тотенхем беше на прагот кариерата да ја продолжи во кинеската Суперлига.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...