Јавниот обвинител, Љубомир Јовески со група обвинители од републичкото обвинителство, во моментов е во просториите на СЈО каде со специјалните обвинители го договараат трансферот на предметите на специјалното обвинителство, пренесува Телма. Со  ова и официјално започна постапката за пренос на овие предмети.

Вчера СЈО соопшти дека е подготвено да ги предаде и предметите и доказите, а ЈО порача дека е спремно да ги прими и со допис го извести Специјалното обвинителство.

Извор: Телма

Loading...

Shpërndaj me

Loading...