Во неколку различни населби во Атина, во четири случаи непознати лица запалиле паркирани возила, меѓу кои и три од претставништво за автомобили, а паралелно подметнале пожар во кафуле и банкомат, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчката новинска агенција АНА-МПА, противпожарната служба на Грција интервенирала во гаснењето на вкупно осум запалени автомобили.

Непознати лица, поставиле експлозивен материјал во банкомат, а во друга населба експлозивен механизам бил поставен во кафуле.

За инцидентите во текот на ноќта, грчката полиција спроведе истрага.

МИА

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...