Постигнат е договор меѓу премиерот Заев и политичката партија БЕСА за обезбедување на двотретинско мнозинство во Парламентот потребно за усвојување на уставните измени.

Информацијата ја потврди и портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој не прцизираше што е договoрено, но истакна оти тоа ќе биде објаснето преку партиски соопштенија.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...